تماشا کنید: آینده حیرت‌انگیز تکنولوژی و بهره‌وری از دید مایکروسافت

تماشا کنید: آینده حیرت‌انگیز تکنولوژی و بهره‌وری از دید مایکروسافت

نوشته شده بوسیله: yuna26 منتشر شده در: ایجادشده در تاریخ: 2013-03-09 بازدید: 3324 نظرات: 0

مایکروسافت با انتشار ویدیوی دید آینده‌نگرانه خود در مورد پیشرفت تکنولوژی و افزایش بهره‌وری در 5 تا 10 سال آینده را به نمایش گذاشت.

مایکروسافت با انتشار یک ویدیوی خیره‌کننده دید آینده‌نگرانه خود از پیشرفت تکنولوژی در چند سال آینده را به نمایش گذاشت.

مایکروسافت در این ویدیو نیز چون همیشه علاقه وافر خود به صفحه‌نمایش‌ های بزرگ را نشان می‌دهد و حالا این شیفتگی با چیزی که مایکروسافت «دورنمای آینده ای از بهره‌وری» می‌گوید، نمود بیشتری نیز پیدا کرده است.
 


این آینده که بین 5 تا 10 سال آینده قرار گرفته شامل هولولنز (تولیدی مایکروسافت)، پرینترهای سه بعدی، تبلت های فوق باریک و صفحه‌نمایش‌ های انعطاف‌پذیر می‌شود. اگرچه در این ویدیو بیشتر افراد در حال کشیدن (سوایپ) و یا کلیک بر روی محتوا هستند، هنوز اینترفیس کیبورد در برخی موارد مشاهده می‌شود.

همچنین مایکروسافت از طرح مفهومی یک تبلت پرده برمی‌دارد که شبیه به یک کتاب است و یک استایلوس نیز در کنار خود دارد. این تبلت دارای یک صفحه‌نمایش انعطاف پذیر است که می‌تواند به یک دستگاه بزرگ‌تر تبدیل شود. (ال‌جی و سامسونگ مدتی است که به این سمت حرکت کرده‌اند. مقاله مربوطه را از اینجا بخوانید.)

همچنین دو دستبند هوشمند کنار هم نیز در قسمتی از ویدیو مشاهده می‌شود که به شکلی جادویی به هم متصل می‌شوند و یک دستبند واحد را شکل می‌دهند. کمی پس از آن همین دستبند تبدیل به یک ریموت کنترل برای تعامل با یک صفحه‌نمایش بزرگ می‌شود.

دیگر موارد شامل صفحه‌نمایش ‌های بزرگ و حیرت‌انگیز در یک خانه، مدارس و ادارات می‌شود.

همانطور که وبسایت The Verge نیز می‌گوید، آنچه که در ویدیو حضور چشمگیری ندارد، هدست های واقعیت مجازی یا افزوده است. مایکروسافت اخیرا هولولنز را معرفی کرد که می‌تواند تصاویر هولوگرام یا سه بعدی را پیش چشم پوشاننده این هدست بیاورد.

در چند مورد کاربردهایی از این هولولنزها مشاهده می‌شود، اما به نظر تأکید زیادی روی خود هدست وجود ندارد و بیشتر بر بهره‌وری آن‌ها تمرکز شده است. حتی در جایی برای تعامل با تصاویر سه بعدی هولولنز نیز حضور ندارد و کاربر بدون چشم مسلح با این تصاویر به تعامل می‌پردازد.

ویدیو مایکروسافت را می‌توانید از این لینک مشاهده کنید. (ویدیو اچ‌دی در یوتیوب)

تگ: prestashop

دیدگاهتان را بنویسید

کپچا